ייצוג חיילים

משרדינו מייצג חיילים בבית הדין הצבאי או אזרחים העתידים להתגייס לצבא בנושאים הקשורים בשרות בצה"ל, כגון; דחיית שרות, תנאי שירות, פטור משירות במקרים המתאימים וגם ייצוג חיילים בבית הדין הצבאי בעבירות בכל הקשת הפלילית – מהעדר מהשירות, עבירות סמים ,עבירות נשק, עבירות של התנהגות לא הולמת, עבירות מין.

 חשוב לציין כי במדינת ישראל השרות בצבא הינו שרות חובה. חוק שרות הביטחון עושה הבחנה בין אלה שעתידים להתגייס לאלה שכבר התגייסו.

החוק מחלק את העתידים להתגייס לשתי קטגוריות:

  • יוצא צבא -אזרח ישראלי או תושב קבוע שמלאו לו שמונה עשרה שנים וטרם קיבל פטור משירות הבטחון מחמת גילו.
  • מיועד לשרות הבטחון– אזרח ישראלי או תושב קבוע שמלאו לו שש עשרה שנים וחצי וטרם קביל פטור משירות ביטחון מחמת גיל ועדיין לא התייצב לשירות ביטחון.

חשוב לציין כי על פי החוק חובה להתייצב לכל בדיקה ורישום במידה ונדרשתם לעשות כן בצו ( למשל מי שזומן בצו ראשון חייב להתייצב).

חשוב שתדעו שגם אם לא תתייצבו לצו ראשון או לא תתייצבו לבדיקות רפואיות, גם אז ניתן יהיה לגייס אתכם.

אם תמשיכו לא להתייצב לצווים, הצבא לא באמת ישכח אתכם, סביר מאוד להניח שבאחד הימים פשוט תעצרו ע"י שוטר תנועה רגיל שיבדוק את הרישיון שלכם או שתעצרו בנתב"ג בביקורת דרכונים. לכן חשוב מאוד להסדיר את המעמד שלכם מול הצבא ולא לתת למזל לשלוט בגורלכם וחרותכם.

נכון להיום, תקופת השרות בצבא היא 32 חודשים לבנים ו – 24 חודשים לבנות. תקופה של היעדרות ללא רשות מהשירות או תקופה בה החייל מרצה עונש מאסר בכלא, לא נספרת לצורך חישוב תקופת השירות.

לדוגמא: חייל לא התייצב לשירות הצבאי במשך 30 ימים, כעונש על  העריקות נשפט ונענש ב 30 ימי כלא (מחבוש), סה"כ יהיה לו 60 ימים שלא יחשבו לו לשם חישוב תקופת השירות. בפועל, במידה והחייל אמור היה להשתחרר כעור 32 חודשים, עם דפוק של 60 ימים, ישתחרר מהצבא רק כעבור 34 חודשים.

חשוב להבין כי הצבא הוא גוף גדול ומסורבל שפועל על פי נורמות שנקבעו בחוק שירות הבטחון, חוק השיפוט הצבאי ופקודות מטכ"ל – שלא תמיד מובנות לאדם שלא עוסק בתחום.

במידה ואין ביכולתכם להתגייס או יש לכם סיבה מוצדקת שלדעתכם עשויה להשפיע על תנאי השירות שלכם, מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בדין צבאי, שכן ברוב המקרים, קל יותר לקבל תנאי שירות מתאימים למצבכם בטרם הגיוס ולא אחריו.

בכל שאלה או הבהרה הנכם מוזמנים לפנות למשרדינו לצורך תיאום פגישה.

Military Law
Scroll to Top
דילוג לתוכן
Mastodon